Türk Hukuku    
13 Jun 2006   03:29:25 pm
Türk Hukuku
Türk Hukuku sitesi :

Türk hukuku sitesi ile Avukat ve hukukçuların çalışmalarını kolaylaştıracak Türk Hukuku yasal mevzuatına, Türk Hukuku kanunları, Türk Hukuku içtihatları, Türk Hukuku makaleleri ve Türk Hukuku haberlerine ulaşabilirsiniz.

Yine Türk Hukuku hakkında her türlü hukuki güncel bilgiyi alabileceğiniz, hukukçu , avukat ve konuya ilgi duyanlar ve hukuk severler için Türk Hukuku forumlarına katılabilirsiniz.

Amacımız Türk Hukuku hakkında Türk hukukunda varolan kaynakları biraraya toplamak ve bu yönde bir kütüphane teşkil etmektir. Bunu yaparken Türk Hukuku hakkındaki tüm hukuk siteleri, avukatlık siteleri, hukuk büroları siteleri ve tüm hukuk kaynaklarını da derlemeye çalışacağız.

Diğer taraftan yanlızca Türk Hukuku değil, Yabancı hukuk siteleri ve hukuk kaynaklarını da sizlere sunmaya çalışacağız.

İlgilendiğiniz hukuk dalına ulaşmak için menüdeki hukuk branşına tıklamanız gerekmektedir.

Kısa bilgi:
Türkler; Diğer milletler gibi tek vatanlı ve tarih boyu birbirini takip eden tek devletli bir millet değildir. En önemli dönüm noktaları Müslüman olmalarıdır. Türkler müslüman olduktan sonra bazı istisnalar dışında Islam hukukunu uygulamışlardır. Asırlar boyu Islamın müdafii olmuş ve onun günümüze kadar saffetini korumasında önemli roller oynamışlardır. Gerçekten Islam hukuku sahasında en önemli eserleri meydana getirenler Müslüman Türk hukukçuları olmuştur. En son yapmış oldukları Mecelle benzeri meydana getirilemez bir şaheser olarak karşımızda durmaktadır.

Bugün ise modern hukukun gerekleri ülkemizde başarı ile yerine getirilmeye çalışılmakta, adalet kavramı layık olduğu yere getirilmeye çalışılmaktadır. Bunun için her ferdin yasa ve kurallara uymaya çalışması, iyiniyetli davranması esastır.
Kategori : Genel | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
 1
Apr 2017 Mayis 2017 Jun 2017
P P S Ç P C C
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Kategoriler
Genel[1]
Haber[1]
Mevzuat[1]
Tartışma[1]
En Yeni
Türk Hukuku Mevzuatı
Türk Hukuku Haberleri
Türk Hukuku Forumları
Türk Hukuku
Arşiv
Haziran 2006[4]
Üye Listesi
admin[4]
Ara
Uyarlama
Hukuk Dalları
Hukuk Siteleri
Hukuki NET
Hukuk Arama Motoru
TC Kanunları
Avukat TR
Avukat Dizini
Avukatlar
Özel Güvenlik
Hukuk Haberleri
Yargı kararları
Mevzuat
Yabancı Hukuk Siteleri
Legal News
Turkish Law
JGVG
Almanca Hukuk
Law Directory
Hukuk Anasayfa
Powered by Hukuku Net Copyright © 2006 & Hukuk Branşlar?

Aile    Anayasa    Avrupa Birliği    Avukatlık    Bankacılık    Basın    Bilişim    Borçlar    Boşanma    Çevre    Ceza    Ceza Usul    Deniz    Devletler    Eşya    Fikir ve Sanat Eserleri    Gayrımenkul    Icra    Idare    Idari Yargılama    Iflas    Ihale    Imar    Internet    Islam       Kamu    Kat Mülkiyeti    Kıymetli Evrak    Kira    Mal Rejimleri    Marka - Patent    Medeni Usul    Miras    Rekabet    Reklam    Roma    Sağlık    Sermaye Piyasası    Sigorta    Şirketler    Sosyal Güvenlik    Spor    Tazminat    Ticaret    Tüketici    Vatandaşlık    Vergi   


Hosting Hizmetleri   TOPlist   sponsored by